Družstevní bydlení

Výhody

Díky vývoji cen nemovitostí za poslední roky se již stalo standardem, že klienti hledají schůdnější formu financování nákupu nemovitosti. Nabídka družstevního bydlení zahrnuje možnost vybrat si novostavbu nebo i starší nemovitost. Zároveň největší výhodou družstevního vlastnictví je možnost pořízení vysněného vlastního bydlení, a to bez hypotéky.1

Nemusíte podstupovat žádost v bance spojenou se schvalováním prokazatelnosti vašich příjmů a mnoha dalších bankovních kritérií.

2

Postačí Vám 20 % z ceny nemovitosti.

3

Členem bytového družstva se můžete stát v jakémkoliv věku.

4

Družstevníkem se může stát i cizinec bez ohledu na druh pobytu v ČR.

5

Nemovitost si můžete převést do osobního vlastnictví (v souladu se stanovami bytového družstva).

Označení: Dispozice: Výměra: Velikost zahrady: Orientace: Cena vč. DPH: Stav:
5E2 5+kk 176,9 431 jihozápad prodáno Zobrazit
8B2 3+kk 108,2 115 jihozápad prodáno Zobrazit

Nejčastější otázky

Jaké jsou výhody družstevního bydlení?

Nemusíte si sami vyřizovat hypoteční úvěr, není potřeba bance předkládat dokumenty k Vaší bonitě. Jsme připraveni Vám pomoci s pořízením vysněného bydlení i ve vyšším věku. Družstevníkem se může stát i cizinec bez ohledu na druh pobytu v ČR a co je hlavní, nemovitost si můžete převést do osobního vlastnictví!

Jaké mám záruky, že o nemovitost nepřijdu?

Každé bytové družstvo financuje renomovaný bankovní ústav. Pokud banka financuje klienta, samozřejmě si průběžně hlídá ekonomiku bytového družstva. Současně má banka na nemovitosti vloženou zástavní smlouvu a nelze bez jejího vědomí s nemovitostí nakládat. Vy jako družstevník ale máte smluvně zajištěno, že bytové družstvo na Vás nemovitost převede do osobního vlastnictví.

Smluvní dokumentace a platby

Renomovaná právní kancelář nám připravila složku smluvní dokumentace, která zajišťuje všechny rizika nákupu nemovitosti a dále ošetřuje fungování družstevníků v družstevním bydlení. Všechny smluvní dokumenty Vám zašleme e-mailem k prostudování a teprve poté přistoupíme k podpisu smluvní dokumentace. Součástí dokumentace je rozpis nájemného, kde je přehledně vidět, jakou částku, kdy a kam hradíte.

Předčasné převedení do osobního vlastnictví

Předčasný převod nemovitosti do osobního vlastnictví je samozřejmě možný. Předtím je nutné uhradit družstvu nesplacenou jistinu, který si bytové družstvo půjčilo na nákup nemovitosti. Při převodu nemovitosti je potřeba zvážit nastavené podmínky financování banky, kdy je při splátce mimo fixaci úvěru vyčíslena sankce za předčasné splacení. Proto doporučujeme, aby byl převod do osobního vlastnictví uskutečněn vždy k datu výročí fixace úvěru. K tomuto termínu banka nevyčíslí žádnou sankci a je tak možné i uhradit mimořádnou splátku zdarma

Škola
3 minuty

Sport a volný čas
4 minuty

Doprava (Bus)
0 minut

Lékař
4 minuty

Městský úřad
4 minuty

Samoobsluha
4 minuty

Restaurace
4 minuty

© Copyright bidlivrodove 2019

Nahoru

Tomuto webu dodal šťávu: